Bajeczne Spotkania o Złote Pióro 2018 - laureaci
Kategoria: Aktualności Dodano: 25 maja 2018 Wyświetleń: 1580 Autor: Administrator
24 maja 2018 r. w Miejskim Domu Kultury w Opocznie odbyły się przesłuchania XI Konkursu Recytatorskiego pod nazwą „Bajeczne Spotkania o Złote Pióro Znanych i Lubianych Pisarzy”.
Komisja w składzie:
- Anna Tworek – logopeda, wielokrotna laureatka konkursów recytatorskich,
- Karolina Kalinowska – kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Opocznie,
- Anna Przygodzka – instruktor teatru, logopeda, wielokrotna laureatka konkursów recytatorskich,
- Piotr Kłodawski – instruktor MDK,
- sekretarz: Agata Andrzejewska
po przesłuchaniu 129 recytatorów w sześciu kategoriach przyznało następujące nagrody:
w kat. przedszkola + kl. 0:
I miejsce – Julia Tworek – SP z Oddziałami Integracyjnymi w Opocznie
II miejsce – Maja Białas – SP w Modrzewiu
III miejsce – Nikola Bielecka - SP z Oddziałami Integracyjnymi w Opocznie
wyróżnienie – Pola Skopek – SP im. S. Żeromskiego w Domasznie
wyróżnienie – Paweł Krawczyk – Przedszkole nr 4 w Opocznie
w kat. klasy I-III:
I miejsce – Alina Stolarczyk – SP im. S. Żeromskiego w Domasznie
II miejsce – Kamila Kmita – SP im. Oddziału Partyzanckiego AK „Doliniacy” w Libiszowie
III miejsce – Piotr Franas - Publiczna SP im. ks. J. Twardowskiego w Kamieniu
wyróżnienie – Natalia Wereszka – SP w Ogonowicach
wyróżnienie – Julita Sosnowska - Publiczna SP im. ks. J. Twardowskiego w Kamieniu
w kat. klasy IV-VII:
I miejsce – Faustyna Telus – SP w Ogonowicach
II miejsce – Milena Kmita – SP im. Oddziału Partyzanckiego AK „Doliniacy” w Libiszowie
III miejsce – Nikola Orłowska – SP w Januszewicach
wyróżnienie – Magdalena Nowak – Publiczna SP im. ks. J. Twardowskiego w Kamieniu
wyróżnienie – Adrianna Poddębniak – Prywatna SP w Opocznie
w kat. klasy gimnazjalne:
I miejsce – Zuzanna Pacan – MDK Opoczno
II miejsce – Milena Kmita - SP im. Oddziału Partyzanckiego AK „Doliniacy” w Libiszowie
III miejsce – Nikola Orłowska – SP w Januszewicach
wyróżnienie – Magdalena Nowak - Publiczna SP im. ks. J. Twardowskiego w Kamieniu
wyróżnienie – Adrianna Poddębniak – Prywatna SP w Opocznie
w kat. klasy ponadgimnazjalne:
I miejsce – Magdalena Morawska – MDK Opoczno
II miejsce – Justyna Wiktorowicz – MDK Opoczno
III miejsce – Paulina Przydatek – MDK Opoczno
wyróżnienie – Emilia Wojtarek – MDK Opoczno
wyróżnienie – Oliwia Nieć – MDK Opoczno
wyróżnienie – Katarzyna Kawałek – MDK Opoczno
w kat. dorośli:
I miejsce – Danuta Dacz – Środowiskowy Dom Samopomocy w Opocznie
II miejsce – Tomasz Tkaczyk - Środowiskowy Dom Samopomocy w Opocznie
III miejsce – Agnieszka Pasterczyk - Środowiskowy Dom Samopomocy w Opocznie
wyróżnienie – Bernard Szpoton - Środowiskowy Dom Samopomocy w Opocznie
Nagrody specjalne ufundowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Opocznie otrzymali:
Łucja Pręcikowska – Przedszkole nr 4 w Opocznie
Aneta Gmaj – Publiczna SP im. ks. J. Twardowskiego w Kamieniu
Zuzanna Pacan – MDK Opoczno
Danuta Dacz - Środowiskowy Dom Samopomocy w Opocznie
Natalia Kazuła – SP im. Oddziału Partyzanckiego „Błysk” w Paradyżu
Wszyscy wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział.
Laureaci pierwszego miejsca otrzymali jako nagrodę pozłacane pióro, książkę i dyplom.
Pozostali laureaci otrzymali nagrody książkowe i dyplomy.
Nagrody ufundował Miejski Dom Kultury w Opocznie.
Recytatorom serdecznie gratulujemy wysokiego poziomu wykonawczego. Dziękujemy nauczycielom i opiekunom za przygotowanie dzieci i młodzieży do konkursu.