Staropolskie Kolędowanie 2018 - kolejność przesłuchań

Dodano: 2018-12-10 | Autor: Administrator | Wyświetleń: 811

Miejski Dom Kultury im. T. Sygietyńskiego w Opocznie zaprasza do udziału w  XVII Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Staropolskie Kolędowanie” Radom 2018, który odbędzie się w MDK przy ul. Biernackiego 4, 12 grudnia 2018 r. (środa) od godz. 10.00. Organizatorem Festiwalu jest Komisja ds. Muzyki i Śpiewu Kościelnego Diecezji Radomskiej oraz Ośrodek Kultury i Sztuki ,,RESURSA Obywatelska” w Radomiu.

Festiwal adresowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy potrafią i chcą śpiewać kolędy.

 

KOLEJNOŚĆ PRZESŁUCHAŃ

Kategoria do lat 13

Kategoria zespół

 

  1. Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Mali Smardzewianie” - Gmina Tomaszów Maz. - 21 osób -  akordeon, „Z narodzenia Pana”, „Stoją choinki”
  2. Zespół „Małe Kraśniczanki” - MDK Opoczno – 10 osób – kapela ludowa, akordeon, skrzypce, bębenek, 6 mikrofonów kier. - „Królowie jadą przez pole”, „Anioł Pański otoczony światłością”
  3. Zespół z Przedszkola nr 8 w Opocznie (Zuzanna Paduch, Anna Jaruga, Nadia Grzejszczak) – półplayback - „Za kominem świerszczyk spał” - pastorałka, „Oj, Maluśki Maluśki”
  4. Zespół „Wesołe Kołowrotki” - Przedszkole nr 4 w Opocznie – półplayback – 3 osoby - „A wczora z wieczora”, „Dzisiaj w Betlejem”
  5. Smerfy – SP w Wygnanowie – 6 osób - półplayback - „Nie płacz Jezu”, „Jezus Malusieńki”

  6. Zespół Bajnutki – Przedszkole Tygrysek w Opocznie - „Skrzypi wóz”, „Przybieżeli do Betlejem”
  7. „Śnieżne nutki” - Akademia Przedszkolaka w Opocznie – 10 osób – cymbałki, bęben, talerze, keyboard - „Była noc”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”
  8. Zespół Pieśni i Tańca Tramblanka grupa najmłodsza – Przedszkole nr 6 – ok. 20 osób śpiewających – akordeon, skrzypce, bęben - „Kaczka pstra”, „Chojka, chojka”
 

 Kategoria schola/chór

     1. „Gwiazdeczki” – Parafia pw. św. Doroty w Petrykozach – 6 osób – półplayback - „Gore gwiazda Jezusowi”, „Wśród nocnej ciszy”

     

Kategoria soliści / duety

  1. Martyna Warczyk – SP w Januszewicach – półplayback - „Gore gwiazda”, „O gwiazdo betlejemska”
  2. Katarzyna Krawczyk – SP w Januszewicach – gitara - „Uciekali”, „Gdy śliczna Panna”
  3. Agata Mazur – SP w Januszewicach – półplayback - „Grudniowe noce”, „Dzisiaj w Betlejem”
  4. Agnieszka Honczaruk - Parafia pw. św. Doroty w Petrykozach – półplayback - „Lulajże mi lulaj”, „Zaśnij dziecino”
  5. Izabela Czeczenikow - Parafia pw. św. Doroty w Petrykozach – półplayback - „Mędrcy świata”, „Kołysanka dla Dzieciątka”
  6. Alicja Kamińska – SP w Sokołowie – akordeon - „Mizerna cicha”, „Z narodzenia Pana”
  7. duet Lena Biniek i Laura Kafar-Jędrzejewska – Przedszkole Niepubliczne „Akademia Malucha” w Opocznie - półplayback - „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Gdy śliczna Panna”
  8. duet Paulina Sowińska i Martyna Krzysztofik – SP w Sielcu – półplayback - „Jezus Malusieńki”, „Lulajże Jezuniu”
  9. Oliwia Grabowska – SP nr 3 w Opocznie – półplayback - „Przybieżeli do Betlejem”, „W żłobie leży”
  10. Filip Ocetek – Przedszkole nr 5 w Opocznie – półplayback - „Bracia patrzcie jeno”, „Przybieżeli do Betlejem”
  11. duet Adrian Rusiński i Lena Marczuk – Przedszkole Tygrysek w Opocznie – keyboard - „Jezusek Maleńki”, „Pastuszkowie bracia mili”
  12. Jan Dębowski - Przedszkole Tygrysek w Opocznie – keyboard - „Prószy biały śnieg”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”
  13. Małgorzata Pecyna – SP w Libiszowie – półplayback - „Z narodzenia Pana”, „Gore gwiazda”
  14. Kamila Woźniak - SP w Libiszowie – półplayback - „Gore gwiazda”, „Mędrcy świata”
  15. Alicja Chmal - SP w Libiszowie - półplayback - „Cicha noc", „Skrzypi wóz"
  16. Agata Siedlecka – SP nr 1 w Opocznie – półplayback - „Kolęda Maryi”, „Gore gwiazda”
  17. Kacper Stępień - SP nr 1 w Opocznie – półplayback - „Mizerna cicha”, „Jezusa narodzonego”
  18. Anna Zielińska - SP nr 1 w Opocznie – pół-playback - „Dlaczego dzisiaj wśród nocy dnieje”, „Zaśnij Dziecino”
  19. Rafał Białas - SP nr 1 w Opocznie – gitara, półplayback - „Cicha noc”, „Przybieżeli do Betlejem”
  20. Zofia Dębowska - SP nr 1 w Opocznie – fortepian - „Kołysanka dla Małego”, „Gdy śliczna Panna”
  21. Natalia Grabska – SP w Mroczkowie Gościnnym – półplayback - „Przybieżeli do Betlejem”, „Był pastuszek bosy”
  22. Faustyna Musiał – PSP w Kamieniu – półplayback - „W grudniowe noce, w zimowe noce”, „Hej, w dzień Narodzenia”
  23. Magdalena Nowak - PSP w Kamieniu – półplayback - „Od serca do ucha”, „Cicha noc”
  24. duet Franciszek Rogulski i Anna Koprek – SP w Kraśnicy – pół-playback - „Gore gwiazda Jezusowi”, „Bosy pastuszek”
  25. Monika Adamkowska - SP w Kraśnicy – półplayback - „Jezus Malusieńki”, „Świeć gwiazdeczko mała świeć”
  26. Dominik Ciach – SP im. Polskich Olimpijczyków w Os. Niewiadów – półplayback - „Cicha noc”, „Przybieżeli do Betlejem”

Kategoria powyżej 13 lat

Kategoria zespół

 

  1. „Jedynka Band” - zespół wokalno-instrumentalny – ZSS nr 1 w Opocznie – gitara elektryczna, gitara basowa, ukulele koncertowe, flet poprzeczny –  6 osób śpiewających - „Zaśnij Dziecino”, „Pastorałka od serca do ucha”
  2. Zespół wokalny „Cantabile” - MDK Opoczno – 20 osób – fortepian - „Noc cicha w śnie”, „Boscy posłowie”
 

Kategoria Schola/chór

           1.  Schola młodzieżowa z Parafii św. Mikołaja w Libiszowie – 7 osób śpiewających – gitara basowa, gitara akustyczna, klarnet, bęben - „Gore gwiazda”, „Oj, Maluśki”

 

Kategoria solista / duet

  1. Aleksandra Warczyk – SP w Januszewicach – półplayback - „Do szopy, do szopy”, „Jakaś światłość”
  2. duet Kornelia Studnicka i Kinga Studnicka – SP nr 3 w Opocznie – półplayback - „Mario, czy już wiesz”, „Wśród nocnej ciszy”
  3. Joanna Zalega – SP nr 3 w Opocznie – półplayback - „Jezus Malusieńki”, „Nie było miejsca”
  4. Amelia Łucka – ZS Ponadgimnazjalnych nr 1w Opocznie – półplayback - „Nie było miejsca dla Ciebie”, „Maleńka Miłość”
  5. Kinga Ciepłowska -  ZS Ponadgimnazjalnych nr1w Opocznie – półplayback - „Złota Jerozolima i biedne Betlejem”, „Z narodzenia Pana”
  6. Izabela Rogulska - ZS Ponadgimnazjalnych nr1w Opocznie – fortepian, półplayback - „Mizerna cicha”, „Kołysanka dla Jezusa”
  7. Patrycja Kucharczyk – Samorządowe Liceum Ogólnokształcące w Opocznie – gitara, flet - „Biała ziemia”, „Mizerna cicha”
  8. Agata Zielińska - Samorządowe Liceum Ogólnokształcące w Opocznie – półplayback - „Nie było miejsca dla Ciebie”
  9. Aleksandra Tomczyk – Gimnazjum nr 1 w Opocznie – półplayback - „Z narodzenia Pana”, „Oj, maluśki, maluśki”
  10. Zuzanna Pawlik – PSP w Kamieniu – pół-playback - „Tryumfy Króla Niebieskiego”, „Gdy się Chrystus rodzi”
 

Przesłuchania finałowe odbędą się 21 grudnia 2018 r. od godz. 9.00 w Ośrodku Kultury i Sztuki „ Resursa Obywatelska” Radom ul. Malczewskiego 16.

Ogłoszenie wyników i  KONCERT GALOWY odbędzie się 21 grudnia 2018 r. o godz. 17.00.

Uczestnicy przesłuchań finałowych są zobowiązani do udziału w Koncercie Galowym na zaproszenie Organizatora.

Prosimy o dokładne zapoznanie się z Regulaminem Festiwalu!

Karta zgłoszenia oraz zestaw kolęd!

 

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej www.resursa.radom.pl.