Kalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia:

 

Drogi do Niepodległej

Organizator:

Miejski Dom Kultury

Rodzaj wydarzenia:

spektakl

Opis:

„Drogi do Niepodległej” to sztuka teatralna przygotowana przez Miejski Dom Kultury w Opocznie w 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Spektakl jest inspirowany publikacjami Ośrodka KARTA.

Sztuka przedstawia losy młodego chłopca w latach 1918-1923, który wstąpił do V Brygady Syberyjskiej. To bardzo poruszająca relacja kilkunastoletniego żołnierza, który niesiony romantyczną powinnością wobec Ojczyzny, trafił na pełen okrucieństwa szlak bojowy. Bolesne doświadczenia uczyniły go mężczyzną, ale zostawiły wyraźny ślad na całe życie.

Drugą postacią w spektaklu jest 17-letnia dziewczyna, której beztroską młodość przerwał wybuch II wojny światowej. Jej świadectwo dotyczące walki podziemnej podczas wojny oraz czasów tuż po jej zakończeniu, ukazuje niejednoznaczne postawy i trudności w odnalezieniu się w nowej Polsce.

W rolach głównych zobaczymy Justynę Wiktorowicz i Adriana Półtoraka z grupy teatralnej SERMO.

Zapraszamy 21 września 2018 r. o godz. 18.00 do sali widowiskowej MDK.

Wstęp wolny!

 

Miejsce:

sala widowiskowa

 
 

The Best of New Bone

Organizator:

Miejski Dom Kultury

Rodzaj wydarzenia:

koncert

Opis:

Muzyczne wieczory w MDK na jazzowo!

Serdecznie zapraszamy na koncert grupy New Bone, która 28 września 2018 r. o godz. 20:00 przeniesienie nas w świat pięknie brzmiących melodii jazzowych.

„The Best of New Bone” to wybór najlepszych utworów z wszystkich płyt zespołu. Będzie muzyka filmowa, coś z Teatru Witkacego, a także szczypta autorskich kompozycji.

Zespół powstał w 1996 roku z inicjatywy trębacza Tomasza Kudyka. Nazwa grupy w muzycznym żargonie oznacza instrumenty dęte blaszane.

Entuzjastycznie o muzycznych dokonaniach zespołu New Bone wypowiadały się takie autorytety jak Jarek Śmietana czy Bogdan Chmura. Pozytywny oddźwięk w branżowej prasie zarówno polskiej, jak i zagranicznej, przyczynił się do wzrostu zainteresowania zespołem poza granicami naszego kraju. Grupa otrzymuje propozycje koncertów w najdalszych zakątkach globu. Formacja zaprezentowała się w ramach drugiej edycji festiwalu Polskie Gwiazdy Światowego Jazzu w Moskwie, a także podczas Międzynarodowego Delhi Jazz Festival. Formacja była także jedną z gwiazd Varna Summer International Jazz Festival w Bułgarii. Zespół brał również udział na w festiwalu Art Jazz Cooperation - Ukraina 2015.
Warto dodać, że zespół w czasie pobytu w Indiach zapisał się także w historii jako pierwsza formacja, która wystąpiła z koncertem jazzowym na żywo w Kaszmirze!

Bezpłatne biletu wstępu do odbioru w punkcie informacyjnym Miejskiego Domu Kultury w Opocznie.

Więcej informacji o zespole na stronie www.newbone.art.pl

Miejsce:

sala widowiskowa