Kalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia:

 

Bajeczne Spotkania o Złote Pióro Znanych i Lubianych Pisarzy

Organizator:

Miejski Dom Kultury

Rodzaj wydarzenia:

konkurs recytatorski

Opis:

Miejski Dom Kultury w Opocznie organizuje w dniu 24 maja 2018 r. (czwartek) od godz. 10.00 XI Konkurs „Bajeczne Spotkania o Złote Pióro Znanych i Lubianych Pisarzy”.

 

Konkurs kierowany jest do przedszkoli, uczniów klas podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i dorosłych.

 

Repertuar obejmuje jeden dowolnie wybrany utwór z literatury polskiej lub światowej (wiersz, proza) w całości lub we fragmentach w formie turnieju „wywiedzione ze słowa”  tzn. dopuszcza się użycie gestu, rekwizytu, kostiumu, dekoracji, podkładu muzycznego itp.

 

Złote Pióro zostanie przyznane w każdej kategorii.

 

Prosimy o szczegółowe zapoznanie się z regulaminem konkursu. Dodatkowych informacji udziela starszy instruktor Agata Andrzejewskaw poniedziałki i wtorki w godz. 8.00-14.00, tel. 44 736 14 10, kom. 887 330 130.

Karty zgłoszenia przyjmujemy do 18 maja 2018 r. (piątek) pod adresem:

Miejski Dom Kultury

 ul. Biernackiego 4

26-300 Opoczno

tel. 44 736 14 10, fax. 44 736 14 10 wew.22

         email: sekretariat@mdkopoczno.pl   

 

REGULAMIN oraz KARTA ZGŁOSZENIA

 

         Po terminie nie przyjmujemy kart zgłoszeń!

Miejsce:

sala widowiskowa

 
 

Kaczki z gęsiej paczki

Organizator:

Miejski Dom Kultury

Rodzaj wydarzenia:

projekcja

Opis:

Miejski Dom Kultury w Opocznie zaprasza na projekcję filmu animowanego „Kaczki z gęsiej paczki” – 30 maja 2018 r. (środa), godz. 17:00. Bilety w cenie 13 zł (ulgowy) i 15 zł (normalny) do zakupu przed seansem w punkcie informacyjnym MDK Opoczno. Benek jest dumną gęsią, beztroskim kawalerem i pozwalającym sobie na wszystko lekkoduchem. Zdecydowanie woli podniebne akrobacje i kaskaderskie popisy od ćwiczeń przed czekającą go migracją do ciepłych krajów. Podczas jednego z popisowych przelotów Benka coś idzie nie tak i gąsior wpada prosto w stado kaczątek. W wyniku wypadku dwa pisklaki zostają oddzielone od reszty swoich braci i sióstr, a główny bohater ulega kontuzji, która nie pozwala mu na wzbicie się w powietrze. Zamiast dalej latać – zmuszeni będą człapać. Benek musi teraz zadbać o maluchy i wspólnie z nimi wyrusza w podróż życia – przez malownicze góry, wspaniałe jeziora, bambusowe lasy i jaskinie pełne tajemnic. Dzięki tej przygodzie, Benek przekona się o sile bezwarunkowej miłości i stanie się dla kaczątek najlepszym ojcem na całym ptasim świecie.

Miejsce:

sala kinowa