Kalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia:

 

Obchody napaści sowieckiej na Polskę

Organizator:

Miejski Dom Kultury

Rodzaj wydarzenia:

wydarzenie

Opis:

W imieniu Burmistrza Opoczna Dariusza Kosno serdecznie zapraszamy na wrześniowe obchody napaści sowieckiej na Polskę, które odbędą się 17 września br. w Opocznie, w Miejskim Domu Kultury. Program uroczystości:
  • godz. 10.00 - prelekcja Adama Grabowskiego, dyrektora Muzeum Regionalnego w Opocznie, pn. „Mieszkańcy Ziemi Opoczyńskiej zamordowani w Katyniu” i wykład profesora Marka Dutkiewicza z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego filia w Piotrkowie Trybunalskim pn. „Zbrodnia katyńska w świetle badań terenowych”
  • godz. 11.00 - projekcja filmu fabularnego „Katyń” w reż. Andrzeja Wajdy
Organizatorami wrześniowych obchodów są: Gmina Opoczno, Miejski Dom Kultury, Muzeum Regionalne, Miejska Biblioteka Publiczna i Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach - filia w Piotrkowie Trybunalskim.

Miejsce:

Miejski Dom Kultury w Opocznie

 
 

Przesłuchania do Studia Piosenki TON

Organizator:

Miejski Dom Kultury

Rodzaj wydarzenia:

przesłuchania

Opis:

Kochasz śpiewać i chcesz robić to profesjonalnie? Jeśli tak to koniecznie weź udział w przesłuchaniach do Studia Piosenki TON, które odbędą się już 18 września (środa) o godz. 17.00 w Miejskim Domu Kultury w Opocznie. Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 7 lat.

Podczas przesłuchań przeprowadzony zostanie test predyspozycji polegający na sprawdzeniu umiejętności muzycznych (słuch muzyczny i harmoniczny, pamięć muzyczna i poczucie rytmu).

Każdy z uczestników przesłuchania powinien przygotować dowolną piosenkę (podkład należy umieścić na pendrive i przynieść w dniu przesłuchania).

Należy zaznaczyć, że liczba osób przyjętych do Studia Piosenki TON jest ograniczona. O wynikach poinformujemy w piątek (20 września) do godz. 12.00 na stronie internetowej MDK.

Zajęcia rozpoczną się od 1 października.

Miejsce:

Miejski Dom Kultury w Opocznie

 
 

Spotkanie organizacyjne - zajęcia teatralne

Organizator:

Miejski Dom Kultury

Rodzaj wydarzenia:

spotkanie

Opis:

Miejski Dom Kultury w Opocznie ogłasza zapisy na zajęcia teatralne młodzieżowej grupy teatralnej SERMO. W ramach zajęć oferujemy:

  • ćwiczenie dykcji i intonacji głosu
  • interpretację tekstów
  • werbalne i niewerbalne środki wyrazu
  • pracę nad sztukami teatralnymi
  • przygotowanie do egzaminów do szkół teatralnych

Spotkanie organizacyjne dla chętnych odbędzie się 25 września (środa) o godz. 17.00 w sali 45. Informacje i zapisy u instruktor Agaty Andrzejewskiej tel. 887 330 130 lub w Punkcie Informacyjnym MDK - tel. 44 768 24 65. Zapraszamy młodzież od 12 lat. Koszt zajęć na cały rok to 100 zł.

Miejsce:

Miejski Dom Kultury w Opocznie

 
 

Kocham musicale

Organizator:

Miejski Dom Kultury

Rodzaj wydarzenia:

widowisko wokalno-taneczne

Opis:

Miejski Dom Kultury w Opocznie, Studio Piosenki TON oraz Centrum Tańca i Ruchu TICO serdecznie zapraszają na widowisko wokalno-taneczne pn. „Kocham musicale”, które odbędzie się już 27 września (piątek) o godz. 18.00 w MDK.

Podczas tego wyjątkowego wydarzenia, w czasie którego młodzi artyści wezmą na warsztat najpiękniejsze piosenki ze znanych światowych musicali i zaprezentują je w wersjach polskich, nie zabraknie m.in. przebojów z takich tytułów jak: „Mamma Mia”, „High School Musical”, „Grease”, czy „Piloci”.

Miejsce:

Miejski Dom Kultury w Opocznie