Kalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia:

 

Klub Seniora

Organizator:

Miejski Dom Kultury

Rodzaj wydarzenia:

spotkanie

Opis:

Serdecznie zapraszamy na drugie w tym roku spotkanie Klubu Seniora, które odbędzie się w najbliższy czwartek, 23 stycznia, o godz. 16.30 w Miejskim Domu Kultury.

Tym razem gościem klubowiczów będzie urodzony na Polesiu Lubelskim Darek Dorosz. Oprócz fotografii, którą zajmuje się od ponad 20 lat, interesuje się on również astronomią, ornitologią i meteorologią. Od 2015 roku osiedlony na stałe we wsi leżącej nad rzeką Pilicą nieustannie zanurza się w pejzażach Nadpilicza.
 

Seniorom zaprezentowana zostanie diaporama "Zanurzony w pejzażu", czyli prezentacja będąca niejako spektaklem audiowizualnym - opowieść o obcowaniu pana Darka z Pilicą, o fenomenach i pięknie natury, o niebie pełnym gwiazd oraz o zagrożeniach jakie z roku na rok doświadcza ten wrażliwy na zmiany świat.

Miejsce:

Miejski Dom Kultury

 
 

Starość nie jest dla mięczaków

Organizator:

Rodzaj wydarzenia:

rozrywka

Opis:

Serdecznie zapraszamy na pełne dobrego humoru spotkanie z Piotrem Bałtroczykiem, znanym dziennikarzem, konferansjerem, a przede wszystkim satyrykiem, który wystąpi w Miejskim Domu Kultury już 25 stycznia (sobota) o godz. 18.00 z programem „Starość nie jest dla mięczaków”. Piotr Bałtroczyk twierdzi, że początek jest ważny, być może nawet ważniejszy od końca. Choć dobrze, gdy koniec jest równie miły jak początek. Zatem ważne jest to, by dobrze zacząć. Bałtroczyk zaczyna niebanalnie od: „Dobry wieczór Państwu, nazywam się Piotr Bałtroczyk ...”. Co będzie później? Tego nie wie nikt. To co dzieje się na scenie jest również zagadką dla samego Bałtroczyka, który jak sam kiedyś przyznał ma w głowie ok. 7 godzin monologu i nigdy nie jest w stanie przewidzieć co z tajemnych szufladek umysłu wybierze jego estradowa osobowość. Bilety w cenie 60 zł do nabycia w Punkcie Informacyjnym MDK oraz na platformach: kupbilecik.pl i biletyna.pl.

Miejsce:

Miejski Dom Kultury w Opocznie

 
 

„Czerwone Gitary” w MDK

Organizator:

Miejski Dom Kultury

Rodzaj wydarzenia:

koncert

Opis:

Serdecznie zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury na wyjątkowy koncert „Czerwonych Gitar”, który odbędzie się w Walentynki, 14 lutego, 2020 r. o godz. 19.00.

Muzycy wystąpią z platynowym, jubileuszowym koncertem związanym z 55-leciem istnienia zespołu. W blisko dwugodzinnym programie będzie można usłyszeć największe przeboje z początkowego okresu działalności grupy i jej nowe nagrania, a także zobaczyć historię zespołu w przekazie multimedialnym.

Od parunastu lat „Czerwone Gitary” tworzą: Jerzy Skrzypczyk (perkusja, śpiew), Mieczysław Wądołowski (gitara akustyczna, śpiew), Dariusz Olszewski (gitara solowa, śpiew) oraz Arkadiusz Wiśniewski (gitara basowa, śpiew i aranżacje).

Bilety w cenie 70, 80 i 90 zł do nabycia w kasie MDK.

Miejsce:

Miejski Dom Kultury w Opocznie