Kalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia:

 

Wieczór poetycko - muzyczny pt. „Osiecka”

Organizator:

Miejski Dom Kultury

Rodzaj wydarzenia:

poezja/muzyka

Opis:

Grupa Teatralna SERMO i Studio Piosenki TON zapraszają na wieczór poetycko - muzyczny pt. „Osiecka”, który odbędzie się 21 listopada (czwartek) o godz. 18.00 w Miejskim Domu Kultury. Podczas wieczoru usłyszymy wiersze i teksty Agnieszki Osieckiej, w wykonaniu młodzieży uczęszczającej na zajęcia teatralne i muzyczne w MDK. Przypomnijmy, że A. Osiecka dała się poznać przede wszystkim jako autorka słów do ponad dwóch tysięcy tekstów piosenek.
Wstęp wolny!

Miejsce:

Miejski Dom Kultury w Opocznie

 
 

Babski Kabaret

Organizator:

Miejski Dom Kultury

Rodzaj wydarzenia:

kabaret

Opis:

Śmiech przedłuża życie, zapewnia zdrowie i poprawia samopoczucie, stąd stały jego deficyt! Już 24 listopada (w niedzielę) o godz. 17.00 porcję szczerego śmiechu zapewni spektakl kabaretowy „OLD SPICE GIRLS”, w wykonaniu „Babskiego Kabaretu”, który wystąpi w Miejskim Domu Kultury w Opocznie.
Przed opoczyńską publicznością w rolach głównych zaprezentują się znane i lubiane: Lidia Stanisławska, Emilia Krakowska i Barbara Wrzesińska.

Miejsce:

Miejski Dom Kultury w Opocznie

 
 

„Śpiąca Królewna”

Organizator:

Miejski Dom Kultury

Rodzaj wydarzenia:

balet

Opis:

Serdecznie zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury na widowisko baletowe pt. „Śpiąca Królewna” w wykonaniu Royal Lviv Ballet, które odbędzie się 13 grudnia (piątek), o godz. 18.00.
Imponująca choreografia, olśniewające kostiumy, magia świateł i urzekająca scenografia - wszystko to składa się na niezwykle wyjątkowy występ, w czasie którego bajkowa opowieść połączona z genialną muzyką jednego z najwybitniejszych kompozytorów - Piotra Czajkowskiego, wprowadzają każdego widza w piękny, magiczny świat baletu klasycznego.
Kierownictwo artystyczne zespołu sprawują dwie wspaniałe osobowości: Pavlo Stalinski - solista i choreograf Bolshoi Ballet - Honorowy Artysta Rosji oraz Narodowy Artysta Ukrainy prof. Olek Petryk - solista Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej. Zespół złożony jest z najwybitniejszych artystów kontynuujących tradycje słynnej rosyjskiej szkoły baletowej.
W czasie trwającego dwie godziny spektaklu, opowiadającego jedną z najpiękniejszych baśni światowej klasyki, na scenie zaprezentuje się 40 tancerzy.
Bilety w cenie 80 zł do nabycia w kasie MDK i na biletyna.pl.

Miejsce:

Miejski Dom Kultury w Opocznie