Laur dla Leny i Opoczyńskich Nut
Kategoria: Aktualności Dodano: 26 czerwca 2026 Wyświetleń: 26 Autor: MDK OPOCZNO
Zespół Opoczyńskie Nuty, działający przy Miejskim Domu Kultury w Opocznie pod kierownictwem Kamilli Biniek, odniósł sukces podczas XXXII Ogólnopolskiego Festiwalu Dziecięcej Twórczości Folklorystycznej „Dziecko w folklorze”, który odbył się 21 czerwca w Baranowie Sandomierskim.
W wydarzeniu uczestniczyło ponad 400 młodych artystów z całej Polski. Grupa młodzieżowa zdobyła III miejsce w kategorii zespołów śpiewaczych a'cappella za wykonanie pieśni „Pasła Kasia” oraz „Lulu moje lulu”.
Kolejne III miejsce w kategorii solistów wywalczyła Lena Kałuża, prezentując przyśpiewki pasterskie „Moje bydełecko” oraz pieśń „Jestym jo se dziewcynecka drobno”.
Sukces młodych wykonawców jest potwierdzeniem wysokiego poziomu artystycznego oraz zaangażowania w pielęgnowanie tradycji folkloru regionu opoczyńskiego.
FOT. TOMASZ MŁYNIEC

