A A A    

Opoczyńska Orkiestra Miejska uświetniła obchody Święta Trzech Króli

Kategoria: Aktualności   Dodano: 08 stycznia 2026    Wyświetleń: 99   Autor: MDK OPOCZNO

Opoczyńska Orkiestra Miejska, działająca w strukturach Miejskiego Domu Kultury w Opocznie, zadbała o uroczystą oprawę muzyczną Mszy Świętej odprawionej w kościele pw. św. Bartłomieja w Opocznie w Święto Objawienia Pańskiego, zwane potocznie Świętem Trzech Króli.

Podczas liturgii orkiestranci kolędowali, prezentując najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Utwory zabrzmiały w wyjątkowych, orkiestrowych aranżacjach, które podkreśliły podniosły i świąteczny charakter uroczystości. Występ spotkał się z ciepłym przyjęciem wiernych zgromadzonych w kościele.

Orkiestra zagrała pod batutą kapelmistrza Bartłomieja Gawrona.

Orkiestranci podczas kolędowania

Kapelmistrz Opoczyńskiej Orkiestry Miejskiej

Kolędowanie z Opoczyńską Orkiestrą Miejską


 


 

Kalendarium

Najnowsze artykuły

Laur dla Leny i Opoczyńskich Nut

Dodano: 26 czerwca 2026     Autor: MDK OPOCZNO

Dookoła pasiaka, czyli intensywny weekend „Tramblanki”!

Dodano: 24 czerwca 2026     Autor: MDK OPOCZNO

Z Opoczna do „Mazowsza”

Dodano: 24 czerwca 2026     Autor: MDK OPOCZNO

Najczęściej czytane

OPOCZYŃSKIE KOLĘDOWANIE 2026 - zapraszamy

   Wyświetleń: 1434    Autor: MDK OPOCZNO

Ferie zimowe z Miejskim Domem Kultury w Opocznie 2026

   Wyświetleń: 1145    Autor: MDK Opoczno

Ogólnopolski Konkurs Piosenki ZŁOTY MIKROFON 2026 już w marcu

   Wyświetleń: 1122    Autor: MDK OPOCZNO