A A A    

Wokół Różewicza …

Kategoria: Aktualności   Dodano: 09 października 2023    Wyświetleń: 138   Autor: MDK Opoczno

W ramach Festiwalu „3xRóżewicz” w Miejskim Domu Kultury w Radomsku zorganizowano trzecią edycję Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. Tadeusza Różewicza. W tym roku do udziału w konkursie zgłosiło się 34 recytatorów. Ich zadaniem była prezentacja jednego wybranego wiersza oraz fragmentu prozy Różewicza.

W gronie uczestników Konkursu znalazły się również recytatorki z Grupy Teatralnej SERMO działającej przy Miejskim Domu Kultury w Opocznie. - Nasze miasto reprezentowały Joanna Zaremba, Julia Paradowska, Maria Wieruszewska, Faustyna Telus i Maja Stępień. Prezentacje naszych uczestniczek były bardzo dobre. Dziewczęta otrzymały za nie wyróżnienia pieniężne, książkowe i dyplomy - mówi Agata Andrzejewska, instruktor teatru w MDK, która również koordynowała przygotowania opocznianek do występu w Radomsku i dodaje, że celem samego wydarzenia była min. popularyzacja twórczości Tadeusza Różewicza wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Naszym reprezentantkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na niwie recytatorskiej.

Nasze reprezentantki na Konkursie w Radomsku

Kalendarium

Najnowsze artykuły

Międzypokoleniowe spotkanie ze sztuką i muzyką

Dodano: 15 czerwca 2026     Autor: MDK OPOCZNO

Malujemy śpiewająco - zapraszamy na plener malarski przy MDK

Dodano: 10 czerwca 2026     Autor: MDK OPOCZNO

INFORMACJA

Dodano: 03 czerwca 2026     Autor: MDK OPOCZNO

Najczęściej czytane

OPOCZYŃSKIE KOLĘDOWANIE 2026 - zapraszamy

   Wyświetleń: 1432    Autor: MDK OPOCZNO

Ferie zimowe z Miejskim Domem Kultury w Opocznie 2026

   Wyświetleń: 1139    Autor: MDK Opoczno

Ogólnopolski Konkurs Piosenki ZŁOTY MIKROFON 2026 już w marcu

   Wyświetleń: 1116    Autor: MDK OPOCZNO